23 Aralık 2016 Cuma

Blogger Resimler Nasıl Eklenmeli -1-

Blogger Resimler Nasıl Eklenmeli -1-
Her blog kullanıcısı bloglarında konularına ek olarak resimler paylaşıyor. Bu resimleri eklerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor ve nasıl resim eklenmeli sizlere bu konumda bunlardan bahsedeceğim. Fazla uzatmadan konumuzun detaylarına geçelim.

Öncelikle başlıkta Blogger Resimler Nasıl Eklenmeli -1- olarak numaralandırma belirttim çünkü 2 yayında anlatacağım ve bu sayede fazla uzun makale ile kafanızı karıştırmayacağım.

Öncelikle ekleyeceğimiz resmi herhangi bir fotoğraf düzenleme programı ile boyutlarını resmi bozmayacak şekilde düzenlememiz gerekiyor. Boyutlandırmadan sonra fotoğrafımıza netleştirme yapıp varsa kendi damgamızı(Logo vb.) ekliyoruz. Bu işlem bittikten sonra fotoğrafı kaydederken .png formatında kaydetmemiz gerekiyor. Çünkü .png formatı diğer fotoğraf formatlarına göre daha kaliteli oluyor.

Fotoğrafımızı kayıt ettikten sonra ingilizce karakterler kullanarak kaydettiğimiz resme isim veriyoruz. Örneğin: blogger-resimleri-nasil-eklenmeli gibi. Bu işlem bittikten sonra artık resmimiz bloğumuza eklenmek üzere hazır oluyor.

Bu düzenlediğimiz resmi bloğumuza nasıl ve hangi kurallara uyacak şekilde ekleyeceğimizi bir sonraki konumda anlatacağım şimdilik benden bu kadar bir sonraki konumda görüşmek üzere 👋


6 yorum En alta in

Teşekkür ederim devamı gelecek :-d

Çok yakında geliyor :)

Resimlerin etkili olması özellikle sosyal medyada daha çok tık almasını sağlayacaktır yazıların. lol

Seo etkisinden de oldukça fazla etkili :Y :)

Bu Yayında Link Bırakmak Kesinlikle Yasaktır.