27 Aralık 2016 Salı

Blogger Resimler Nasıl Eklenmeli -2-

Blogger Resimler Nasıl Eklenmeli -2-
Daha önce bu yazımın ilk partını yazmıştım. Okumak için Blogger Resimler Nasıl Eklenmeli -1- tıklayıp göz atabilirsiniz. Daha önceki konumuzu okumadan bu işlemleri yapmayınız. Yoksa bir manası kalmıyor.

Daha önce hazırladığımız resmi blogger panelimizden yayın alanına yüklüyoruz. Yükleme yaptıktan sonra ilk işimiz resme boyutlandırma vermek olacaktır. Yüklediğimiz resmin üzerine tıklayıp Küçük-Orta-Geniş-Çok Büyük boyutlarını seçerek boyutlandıralım. Orijinal Boyut olan seçeneği seçmemeye özen gösterelim. Çünkü Seo açısından genişlik ve yükseklik boyutları önemlidir.

Bu işlemler bittikten sonra resmimize alt ve title etiketini eklememiz gerekiyor. Bunu yapmak içinde tekrardan yüklediğimiz resmin üzerine tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklıyoruz. Burada karşımıza 2 tane kutucuk çıkacaktır. En baştaki kutucuk yayın içerisinde mouse ile üzerine geldiğimizde çıkacak metindir. Diğer kutucuk ise Google gibi web tarayıcıları tarafından aramalarda çıkacak kelimeleri ekleyebilirsiniz. Yada yayının başlığını ekleyebilirsiniz.

Tüm işlemleri doğru şekilde yaptıktan sonra yayınımızın makalesini girebilirsiniz. Görselleri yayın içerisinde göze hitap edecek tarzda eklersek okuyucular daha net bir şekilde konuyu okuyup bilgi edinebilir.

Benden şimdilik bu kadar, bir sonraki konumda görüşmek üzere 👋

6 yorum En alta in

Rica ederim görevimiz :-d :D

Ah şu resimler benim en yaralı yerim. Bloğu telefondan yönetmeye çalışıyorum. Bir posta eklediyim resimlerin boyutları farklı-farklı oluyor :( Dünyada benden başka telefonla blog yazan varmı :) bilmiyorum ama bu konuda da bizi aydınlatırsanız çok mutlu oluruz. Teşekkürler.

Android kullanıyorsanız bir tane uygulama vardı bloggerin ama onda da seo'ya duyarlı resimler ekleyemiyoruz. Ben yine geniş bir araştırma yaparım, yeterli bilgiye sahip olunca size bildiririm olur mu? :-d

Resmin üzerine tıkladığımızda başlık ve alternatif başlık çıkıyor. Başlıkları yazdım. Bunun ne yönde faydası oluyor. İlk defa duyduğum bir şey bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Başlıkları yazman yeterli olur. :Y En kısa sürede bunlar hakkında bir anlatım yapacağım sana. Yeni araba aldığım için biraz uzak kaldım. İnstagram hesabıma bakarsan görürsün kardeşim :Y :-d

Bu Yayında Link Bırakmak Kesinlikle Yasaktır.