27 Ocak 2017 Cuma

Blogda Olması Gereken Widgetler(Gadgetler)

Blogger kullanıcılarının mutlaka kullanması gereken gadgetler vardır. Daha önceki yazılarımda Blogda Kesinlikle Olması Gereken Sayfalardan bahsetmiştim. Eğer okumadıysanız mutlaka okumanızı tavsiye ederim... Fazla uzatmadan hemen konumuza geçelim.
Blogda Olması Gereken Widgetler(Gadgetler)
Hemen hemen çoğu blog yazarı #Blogger'i tercih ettiği için bu gadgetler mutlaka bloğunda yer alması gereklidir. Kısaca bu gadgetler hangileri bunlara değinelim...


  1. Blog Araması Bazen bloglarda o kadar çok yayın oluyor ki istediğimiz konuyu o blogda bulamaz oluyoruz. Daha basitleştirmek ve okuyucularınızın konulara rahat bir şekilde ulaşabilmesi için bu gadgeti mutlaka eklememiz gereklidir.
  2. Etiketler Etiketler gadgeti yazdığınız yayınların altında bulunan bir sistemdir. Bu etiketleri belirlerken en çok hangi alanda yazıyorsanız onları ekleyebilirsiniz. Eğer etiketleriniz düzensiz bir şekilde yapılmış ve yayın altında bulunmuyorsa bu gadgeti mutlaka kullanmalısınız. Ayrıca etiketleri rastgele girmeyin!
  3. İzleyiciler Blog adresinizi ziyaret eden kullanıcıların veya sürekli okuyucu olan yazarlarların GFC[Google Friend Connect] üzerinden takibe almalarıdır. GFC[Google Friend Connect]'de fazla kullanıcı olması birçok blogger kullanıcısı tarafından popüler olduğunu ifaden eklenti haline gelmiştir.
  4. Son Yorumlar Son yorumlar eklentisini maalesef Blogger bizlere sunmuyor. Bunun için diğer bloglar üzerinden farklı kodlamalar ile bu gadgete sahip olabilirsiniz.
  5. Öne Çıkan Yayın Bu gadget sayesinde bloğumuzda istediğimiz bir yayını öne çıkarıp okuyucularımızın dikkatini çekebiliriz. Bu özellik Blogger'a geç gelse de blog yazarları daha önceden bu eklentiyi farklı şekillerde kullanıyordu.
  6. Blog İstatistikleri Bu eklenti sayesinde bloğunuzun istatistik bilgilerini okuyucularınıza gösterebilirsiniz. Bunu genellikle çok fazla tıklama alan Blogger kullanıcıları tercih ediyor. Sizlerinde kullanmasını tavsiye ederim.


Şimdilik hepsi bu kadar. Daha sonraki konularda bu gadgetlerin üzerine ekleme yapabilirim. Bir sonraki konumda görüşmek üzere 👋

10 yorum En alta in

son yorumlar ve etiketler hariç tüm widgetleri kullanıyoruz, onları da düzenlemek gerekli sanırım. Teşekkürler :)

Rica ederim bilgilendirmek benim işim :D Tabi ilerleyen zamanlarda eklentileri de paylaşacağım ama şimdilik zamanı var :Y Bu arada Canlı Sohbet bölümüne beklerim :)

Bazı widgetlar yer almıyor benim blogumda. Fırsat bulduğumda düzenleyeyim. Teşekkürler bilgilendirme için. :)

Rica ederim :Y Bu aradaCanlı Sohbet bölümüne beklerim :D

Yeni bloggerlar için bilgilendirici bir paylaşım olmuş. İstatistikler eklentisi vardı. Kaldırmıştım. Tekrar eklemekte fayda var o zaman.
Saygılarımla.

çok bilgilendirici sağol,
blog istatisliği yok bende de,,
sevgiler...

Rica ederim kardeşim. :Y

En kısa sürede eklerseniz iyi olur. lol :-d

Eksik olanlar var bende. Tekrar bir gözden geçireceğim. Bu tarz hatırlatıcı yazılar güzel oluyor. Teşekkürler :)

Rica ederim sizler için faydalı olmasına sevindim :-d :Y

Bu Yayında Link Bırakmak Kesinlikle Yasaktır.