22 Şubat 2017 Çarşamba

Başka Sitelerden Gelen HIT Engelleme

Başka Sitelerden Gelen HIT Engelleme
Son zamanlar Blogger kullanıcılarının sürekli şikayetçi olduğu konulardan biriside başka sitelerden gelen HIT sorunu oldu. Bu sorun genellikle Spam siteler tarafından gelmektedir. Bu Spam siteler IP üzerinden vurduğu için sizin sitenizi de bulması yüksektir. Çünkü Blogger kullanıcıları Google'ın sağlamış olduğu IP adreslerini kullandığı içindir.
Başka Sitelerden Gelen HIT Engelleme
Blogger Semti İstatistikler - Resmi net görebilmek için üzerine tıklayın.
Başka Sitelerden Gelen HIT Engelleme
Blogger Semti İstatistikler - Resmi net görebilmek için üzerine tıklayın. 
Yukarıda Blogger Semti'ne ait istatistikleri görebilirsiniz. Kullandığım kod sayesinde hiç bir yabancı siteden hit gelmiyor. Tamamen yoğunluk Türkiye üzerinde bulunan blog siteleri tarafından gelmiştir. Şimdi vereceğim bu kodu nasıl ekleyeceğiz ve neler yapmamız gerekiyor ondan bahsedeyim.

Blogger KP » Şablon » HTML'yi Düzenle  yolunu izliyoruz ve orada </head> kodunu buluyoruz. Aşağıda size vereceğim kodu hemen o kodun üstüne yapıştırın.

 <script type='text/javascript'>
var block = ['url1', 'url2'];
for (var b = block.length; b--;) {
    if (document.referrer.match(block[b]))
        window.location = "http://google.com/";
}
</script>

url1 ve url2 yazan yere yabancı sitelerden gelen linkleri yazın. Eğer ikiden fazla site varsa aşağıdaki örnek gibi yapabilirsiniz.
 var block = ['url1', 'url2', 'url3', 'url4'];

Bu gibi konuların gelmesini istiyorsanız yorum yapmayı ve bu yayını değerlendirmeyi unutmayın! 👋

10 yorum En alta in

Blogspot kullanamanın güzel yanlarından birisi gelen spamların sıkıntı yaratmayışıdır. Site hızınızı vs. konuları etkilemez çünkü harici bir sunucuda barındırmıyorsunuz sitenizi. Yapmanız gereken tek şey yorumların sizin onayınız olmadan yayınlanmamasını sağlamak.

Blogspot kullanan birçok kişi neden spam sıkıntısı yaşıyor peki ?
Yine aynı şekilde yorumlarını kendi yayınlayan bir blogda neden yabancı site spam hit yapıyor?
Son olarak şunu da belirtmek istiyorum. Blogspot kullanan kişiler Google IP'lerini kullandığı için bazı yabancı site ve kıtalardan aşırı hit alıyor. Bunu engellemek içinde bu kodu paylaştım. Çünkü bu sorunu çok fazla kişi yaşıyor.

Tek takip edilmesi gereken nokta site oturum süresi. Site oturum süresi etkilenmiyorsa eğer hiç bir sıkıntı yoktur aksine adsense hesabı kullanıyorlarsa daha iyi bir reklam BBGsi elde edeceklerdir. Yorumlarıda otomatikten manuel yayına alsınlar.

Yorumunu görenler mutlaka bu söylediğini değerlendirecektir. :Y

Bu sorunun siteye zararı nedir. Hit fazla gelince site yavaşlıyor mu yani.

Farklı bir ülkeden gelen HIT siteyi Türkiye sıralamasında düşürebiliyor. Birde en fazla +18 sitelerden gelen HIT sorun yaşatabiliyor.

Hemde adsense gibi reklam veren siteler bu spam siteleri yüzünden reklam vermiyor.Çok sağol Teo bana çok faydası olacak ve benim gibi sorun yaşayanlarada.

Sanırım Teo, bu yazdıklarını anlamayan bir kişi varsa o da ben oluyorum. Ya Rabbim, ne kadar karmaşık işler böyle. Siz kafası çalışan gençler... Helal olsun size. Başarılar Teo lol

Rica ederim ne demek. :-d :Y

Aslında çok karmaşık değil Ece abla :D

Bu Yayında Link Bırakmak Kesinlikle Yasaktır.