21 Şubat 2017 Salı

Bloggerda Doğru Etiketleri Nasıl Kullanırım ?

Bu yayınımda blogger kullanan arkadaşların en çok sıkıntı yaşadığı durumlardan birisi olan etiket düzenleme ve kullanımı hakkında bahsetmek istedim. Bir çok bloğu ziyaret edip yayınlarını okuyorum, temalarını inceliyorum ve yaptıkları yayın hatalarını tespit ederek Blogger Semti'nde bilgilendirme olarak paylaşıyorum. Uzun zamandan beri dikkat ediyorum paylaşılan yayınlara ya 1 tane etiket giriyor yada aşırı derecede etiket ekleniyor. Bu şekilde yapmanız kesinlikle yanlıştır. "Ne kadar etiket eklersem o kadar iyi" demekten vazgeçin! Şimdi bir yayına nasıl doğru etiket eklenir bundan bahsedelim.

Yazdığımız yayının bir kitap hakkında olduğunu var sayalım. Yayın içerisinde kitabın nasıl bir ilerleyişi olduğu hakkında özet olarak bahsederiz. Daha sonra kendi görüşümüzü belirtiriz. Sonra yazarı hakkında bir kaç paragraf yazdıktan sonra kitabın çıkış tarihi, adı ve sayfaları hakkında bilgi veririz. Son olarak okuduğumuz kitap bittikten sonra eğer tavsiye edeceksek yayının sonunda okuduğunuz bu kitabı tavsiye edip yayınınızı bitirebilirsiniz.

Şimdi yukarıda dediğim şekilde bir kitap yayını paylaştınız ama etiketlerde neler gireceğinizi yada hangi etiketlerden fayda sağlayacağınızı bilmiyorsunuz. İşte o etiketler; "Kitap, Yazarın Adı Soyadı, Kitabın Adı, Kitabın Türü, Kitap Özeti, Okuduğum Kitaplar, Kitap Hakkındaki Görüşüm, Tavsiye Kitap" bu etiketler dışında tabi ki daha fazla etiket ekleyebilirsiniz. Fakat bu yazdıklarım önemli etiketlerden sadece birkaçıdır.

Etiket kullanımını kendi bloğunuzun etiket biçimine göre düzenleyebilirsiniz. Fazla etiket veya az etiket girmek yayınızın okunmasını arttırmayacaktır. Doğru etiketler ve verim sağlayacak etiketler girmeniz gereklidir.

Bir sonraki konumda "Etiketleri Kullanarak Kategori Oluşturma" hakkında yazacağım. Tekrardan görüşmek dileğiyle, yorum yapmayı ve yayını değerlendirmeyi unutmayın! 👋

11 yorum En alta in

Faydalı bir yazı olmuş. Teşekkür ederiz.:) Bende bir ara bu hataları çok yaptım. Ama şu an doğru mu yapıyorum bilmiyorum..:))

Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Lütfen Yorum Yaparken Link Bırakmayınız.

Bende Allah ne verdiyse yazıom. bos kalmasından iyidir dimi :)

Bisi sorabilirmiyim ? Sitelere eklenen telif hakkı yazisnı bloguma nasl ekleyebilirim ?

Etiket kullanımı daha çok yazıları kategorilere ayırmak için kullanılmalı... Eline sağlık, güzel konu... :-d

Bilgilendirmeler için sonsuz teşekkürler :)

Yazımda söylediğim şekilde yaparsanız hiçbir sorun olmayacaktır. :Y :-d

Yazımdaki gibi yapın sizde :-d

Telif hakkı yazısı derken hangisini diyorsunuz? Metin yazısını mı?

Rica ederim kardeşim ;)

Rica ederim =D

Hani bloğun en altında bloggerın yanında yazıyoya tüm telif hakları ... aittir die :) hos kim napsın benim yazılarımı ama olsun haha :) her yazının sonuna biz mi ekliyoruz.Ben daralırm öyle her sefernde yazmaya da :)

Konu altına eklemek istiyorsanız temanın kod kısmında değişiklik yapmanız gerekiyor. Sağ tarafa eklemek isterseniz;
"Yerleşim ► Gadget Ekle ► HTML/JavaScript" Yolunu izleyerek ekleyebilirsiniz. Telif hakkında yazıyı da Google Amcaya sorup bulabilirsiniz. :Y :-d

Bu Yayında Link Bırakmak Kesinlikle Yasaktır.