12 Şubat 2017 Pazar

Esra Bayındır - Masal'ın Annesi

Esra Bayındır
Herkese kucak dolusu Merhabalar,
1989 yılında ailemin ilk çocuğu ve torunu olarak dünyaya gelmiş, ilk göz ağrısı olmanın nimetlerini dibine kadar yaşamış ancak 5yıl ve 9 yıl sonra tahtı sallanmış ama yıkılmamış 2 fıstık kardeşe sahip, ailesine sımsıkı bağlı, yaşamayı, hayatı, eşini, işini ve en çok kızını seven bir insan evladıyım.
19 yaşında âşık olduğum adamla 23 yaşında evlenmiş 25 yaşında anne olmanın en zorlu sınavlarından geçmiş, bebeğinin 6,5 aylık doğumuyla hem kendi hayatını hem de bebeğini kaybetmekten son anda yırtmış ve sonrasında tüm hayat felsefesini, bakış açısını kısacası tüm mutsuz, huzursuz olduğu şeyleri değiştirmiş 28 yaşında evli, mutlu, çocuklu ve çok çok mutlu bir kadınım.
Hayatta var olan her şeyi çok seven, dışardan bakanların kibirli, ukala, kendini beğenmiş gibi söylemlerin aksine tanıyınca herkesi birçok kez yanıltmış bir karaktere sahibim sanırım Aslan burcu etkisi 😊
Girişken, çabucak güvenen, herkesi kendi gibi bilen, çok fazla kazık yemiş ama yine de kendini değiştirememiş, fazla açık sözlü, yalan söylemeyi beceremeyen, en büyük sırdaşı, can dostu, arkadaşı olan adama 9 yıldır ilk günkü gibi aşkla bağlı, evladının saçının teline canını verebilecek olan, dostlarıyla vakit geçirmekten, dert dinlemekten, mutluluklarını paylaşmaktan hiç vazgeçmeyen, biraz müsrif, alışveriş delisi bir insanım.
Bloğuma gelecek olursam açılış amacı ve isminden de anlaşılacağı üzere kızımı büyütürken yaşadıklarımın, hissettiklerimin kızıma farklı bir yolla hediye kalması. Malumunuz olduğu üzere yaşadıklarımız, sözlerimiz, hissettiklerimiz uçar gider ancak yazılanlar baki kalır.
Biz 6,5 aylık (28 haftalık) doğmuş.64 gece 65 gün ayrı kalmış bir anne kızız,1730gr taburcu olmuş kızçemin büyümesi, yedikleri, hastalıkları, alışkanlıkları, problemlerinin yanı sıra annesinin kızını büyütürken yaşadıkları, duyguları, okudukları, düşünceleri gibi aslında her annenin yaşadığı ama herkese özel olan durumları anlatıyorum bloğumda. Ha tabi ki bazen konudan sapmış olduğum yazılarımda mevcut.
Gerçekleştirmek istediğim planlar, projeler, çekilişler hatta blog dünyasında yapılmamış bir buluşma planlıyorum. Ben blog yazmayı, blog dünyası içinde olmayı da çok sevdim sizleri de kızımla ve benimle birlikte olmaya birazcık ta olsa hayatı paylaşmaya bekliyorum.

Sağlıcakla, sevgiyle kalın….


Blog Adresi; Hayatı Masal Tadında... Masal Zehra

8 yorum En alta in

Bloguni takip ediyorum ki bennn 😃 çok ta güzel paylasimlarin var.ve bende 89 dogumlu ve aslan burcuyum benide baslarda öle sanrlar 😃 güzl bir tanitim olmus ellerine saglik.

Birde Düsündümde anne icin çok zor bir durum bebegini kaybetme konusu.O bölümü okurken icim titredi.Allah her zaman sizi birbirinize bagislasin 😃

Hoş geldiniz :)

Sizi, sıcak yazınızla tanımaktan memnuniyet duyarken TEO'ya da bu tanışma fırsatlarını sağlayan sayfa için yani Blog Semti için teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Katacağınız hareketliliği de heyecanla bekliyoruz :)

Aaa ne guzel hem yasit hemde burctaşmışız bende seni severek takip edip yazilarini keyifle okuyorum.evet cok zor zamanlar yasadik ama gecti allah hic birimizi evladiyla sinamasin insallah

Tesekkur ederim o sizin sıcaklığınız evet Teo ya apayrı kocaman bir teşekkür buradan....

Ayy gözlerim doldu :( Ne samimi bir anlatım Allah'ım. Seni tanıdığım için mutluyum, güzel kızınla sana ve eşine uzuuuuuunnnnnn yıllar mutluluklar diliyorum ❤️

Çok çok teşekkùr ederim cok onurlandirdiniz beni, bende öyle cok cok mutluyum sizi tanidigima.Guzel dilekleriniz icin de ayrıca cok tesekkur ederim

Həmən takibə aldım sizi.Yazınızdan çox təsirləndim. İnşallah qızınızla və ömür gün yoldaşınızla uzuun və mutlu bir həyat yaşayasınız. Sevgilər.

Bu Yayında Link Bırakmak Kesinlikle Yasaktır.